JUBILEUSZ 70-LECIA
   | modyf: Daniel Dołżycki 2019-10-19, 20:26 | 9279 odsłon
serwiszglossie

 

Plakat.jpg (800×893)

 Obchody 70 – lecia Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu

20 maja 2017 roku świętowaliśmy jubileusz 70 - lecia szkoły. W pięknie udekorowanej szkole mogliśmy przywitać licznie przybyłych zaproszonych gości: władze gminy i powiatu, dyrektorów szkół, absolwentów, emerytowanych nauczycieli i pracowników oraz rodziców i uczniów.

 

Pani dyrektor Zofia Gawryś serdecznie i ciepło powitała przybyłych na jubileusz 70-lecia Szkoły i zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w uroczystym apelu. W swoim wystąpieniu wyraziła podziękowanie i uznanie dla wysiłku pierwszych dyrektorów i nauczycieli, którzy w niełatwych warunkach, bez żadnego zaplecza dydaktycznego, podjęli się trudnego zadania, jakim było kształcenie dzieci. Ważne wydarzenia i fakty z kart historii szkoły przedstawiła była dyrektor, p. Leokadia Górczyńska.

 

 

 

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami. Udział w uroczystości wzięli : Burmistrz Sępopola, p. Irena Wołosiuk, z-ca burmistrza, p. Piotr Łazar, Sekretarz Gminy p. Beata Pakuła oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Beata Jarzynka. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego, p. J. Zbigniew Nadolny i radna powiatu, p. Dorota Górecka. Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół gminy Sępopol: p. I. Bujalska, p. B. Szerszunowicz, p. S. Woliński, p. E. Deleżuch, proboszcz Parafii św. Anny w Sokolicy ks. R. Zaniecki, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Sępopolu, pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępopolu i Rada Rodziców.

 

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, który rozpoczął zespół Saga działający pod kierunkiem p. D. Niewęgłowskiej przy Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach.

 

 

Do krainy wspomnień zabrali nas absolwenci, rodzice i uczniowie, prezentując humorystyczny program pt. „70 lat minęło”. Ten niecodzienny spektakl wraz z dekoracjami przygotowała p. Dorota Łuszczyk we współpracy z nauczycielami: p.D.Majcher, p.I.Lubieniecką, p.O.Bilitiuk, rodzicami, absolwentami i uczniami szkoły.

W muzyczno – sentymentalną podróż zaprosili obecnych gości pierwsi członkowie zespołu wokalnego ,,Skowronki” w składzie: E. Kowalczyk, E. Trzcińska, E. Motyka, K. Maciopa i B. Pilipiec. Dużą niespodzianką było wykonanie kilku utworów z akompaniamentem akordeonu, na którym grał dawny instruktor p. Nikodem Rak.

 

Zwieńczeniem uroczystości był jubileuszowy tort.

 

Po słodkim poczęstunku uczniowie udali się na warsztaty prowadzone przez absolwentów. Ogromnym zainteresowaniem i uznaniem, nie tylko wśród uczniów, cieszyły się warsztaty przeprowadzone przez byłego ucznia naszej szkoły, p. B. Bartosewicza, obecnego wykładowcę Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W formie prezentacji multimedialnej przedstawił uczestnikom spotkania swoją drogę do sukcesu oraz pokazał interesujące doświadczenia i eksperymenty chemiczne.

Zajęcia plastyczne dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia z samodzielnie namalowanych obrazów. Poprowadziła je nasza absolwentka, p. U. Warmbier, studentka III roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

 

Piękną dekorację z okazji jubileuszu uzupełniały obrazy p. U. Warmbier i pamiątkowa tablica poświęcona historii wiatrowieckiej szkoły.

 

Z okazji jubileuszu zasadzono drzewko - dąb o imieniu „Wiatrosz”, ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Przybyli na uroczystość mieli okazję jeszcze raz przeżyć chwile wspomnień i niezapomnianych wzruszeń. Wielkie emocje towarzyszyły absolwentom zwiedzającym szkołę, którym towarzyszyła nadzieja, że odnajdą tu cząstkę swojej młodości i odświeżą wspomnienia. Z zainteresowaniem zwiedzali izbę pamięci, oglądali dawne kroniki i dokonywali wpisów w księdze gości.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom oraz osobom, które włączyły się czynnie w przygotowanie uroczystości.


  Jubileusz 70 – lecia naszej szkoły stwarza wspaniałą okazję do sięgnięcia w przeszłość i wspomnień o ludziach, którzy ją tworzyli, dla niej pracowali i kontynuowali jej wspaniałe tradycje.

Święto to również czas podziękowań Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom - za pełną poświęcenia pracę i zaangażowanie w wieloletnie kształtowanie wizerunku szkoły.

Słowa wdzięczności należą się także wszystkim Przyjaciołom Szkoły:

Rodzicom, Władzom Gminy i Władzom Oświatowym za wspieranie naszych działań i pomoc w ich realizacji.

 

Z okazji Jubileuszu naszej i Waszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, powodzenia w realizacji życiowych planów, sukcesów oraz dalszej owocnej współpracy.

Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu

20 maja 2017r.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów w galerii.

 


 

===================== 1037