serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

Narodowe Święto Niepodległości

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek 8 listopada uczniowie i pracownicy naszej szkoły o godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego, angażując się w ten sposób w akcję "Szkoła do hymnu". W środę 13 listopada odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło przemówienie pani dyrektor, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Uczniowie przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenie do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć piękne utwory muzyczne o tematyce patriotycznej.

Dorota Majcher

Uczniowie SP w Wiatrowcu śpiewają Mazurka Dąbrowskiego

youtu.be/LlWzWtjb_rA

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 14 listopada 2019r.
Na straganie… klasy drugiej

We wtorek 29 października uczniowie klasy II zabrali nas w cudowny świat literatury dziecięcej. Razem z wychowawczynią - p. Małgorzatą Młyńską - przygotowali i odegrali scenkę pt. „Na straganie”. Wiersz Jana Brzechwy okazał się także wspaniałą okazją do zaakcentowania postaw prozdrowotnych. W myśl zasady „Jesteś tym, co jesz” drugoklasiści przypomnieli, że warzywa i owoce są niezbędnym składnikiem naszej diety.

Dopełnieniem występu był wspólny „taniec dla zdrowia” małych aktorów i publiczności.

Agnieszka Strzedzińska

 

Link do filmu z przedstawienia:

youtu.be/SlZEwzjZhIs

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 31 października 2019r.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez p. Agnieszkę Strzedzińską.

Po przemówieniach pani Dyrektor oraz zaproszonych gości czas umilił nam występ uczniów klas VI-VIII. Przedstawienie dostarczyło nam dużą dawkę dobrego humoru. Uczniowie kl. VIII, jako modele i modelki prezentując kreacje dla nauczycieli oraz pracowników obsługi wcielili się w swoje role wręcz mistrzowsko!
Po apelu spotkaliśmy się z wychowawcami obdarowując ich kwiatami.
 
Tego szczególnego dnia nagrody z rąk Pani Dyrektor za wyróżniającą pracę otrzymali: p. Agnieszka Strzedzińska, p. Renata Pejłachowska, p. Dorota Narkun, p. Dorota Majcher i p. Anna Segieda oraz pracownicy obsługi: p. Karolina Balińska, p. Barbara Dobrzyńska, p. Joanna Motyka i p. Edward Kucharski. Natomiast Pani Dyrektor Zofia Gawryś otrzymała nagrodę Burmistrza.
Gratulujemy !!!
 
Ewa Nawrot
 
Link do filmu z przedstawienia:
 
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 19 października 2019r.
Warsztaty rodzinne „Dary Jesieni”

3 października 2019 r. odbyły się jesienne warsztaty plastyczno – techniczne zorganizowane przez p. Annę Kędzior i p. Ewę Nawrot dla dzieci z ZWP i kl. 0 oraz ich rodziców.

Z materiałów przyrodniczych dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne jesienne stroiki, wianki, obrazki, a także lampiony. Prace te ozdobiły salę kl. 0.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i ciekawe wykonanie ozdób.

 

Ewa Nawrot, Anna Kędzior

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 19 października 2019r.
Konkurs Recytatorski Pamięci św. Jana Pawła II

10 października odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Pamięci św. Jana Pawła II -  Wstańcie, chodźmy, który okazał się naszym kolejnym sukcesem.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Paulina Jaworska, a drugie – Milena Rogozińska. Naszą szkołę godnie reprezentowały także Maria Łuszczyk i Karolina Bąk.
 
Nagrodzonym gratulujemy i czekamy na kolejne laury.
 
 
 
Agnieszka Strzedzińska
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 15 października 2019r.
===================== 2159