serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

Wakacje czas zacząć...

 

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie,
 
Ten rok szkolny na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ był inny niż poprzednie lata. Od 25 marca szkoły w całej Polsce realizowały nauczanie na odległość.
Mimo to, 26 czerwca, na świeżym powietrzu, podzieleni na grupy i z zachowaniem wszelkich ostrożności, spotkaliśmy się, by podsumować ten rok nauki szkolnej.
Po raz ostatni Pani Dyrektor Zofia Gawryś wręczyła świadectwa uczniom kl. VIII. Oto nasi tegoroczni absolwenci:
 
Mateusz Bąk
Malwina Jaworska
Paulina Jaworska
Mateusz Lenard
Kacper Pawłowski
Kamil Palejewski
Wiktoria Prokop
Milena Rogozińska
Roksana Rogozińska
Paweł Strzedziński
Szymon Warianko
 
Drodzy Absolwenci! Będzie nam brakowało Waszych pięknych recytacji, występów artystycznych i sukcesów matematycznych, spotkań, rozmów, zabaw, wspólnych wycieczek, dyskotek… Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Już za Wami tęsknimy i życzymy powodzenia w życiu osobistym i szkolnym!
Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali naszą pracę w tym trudnym czasie. Jesteśmy wdzięczni, że razem stworzyliśmy „nową” szkołę. Jednocześnie przepełnia nas duma z osiągniętych przez Was wyników w nauce. Wasze zaangażowanie, pracowitość i sumienność są godne podziwu.
Przed nami lato – mamy nadzieję, że będzie upalne i bezpieczne. Odpocznijmy i zbierzmy siły na podejmowanie kolejnych wyzwań.
 
Życzymy wszystkim udanego odpoczynku. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 25 czerwca 2020r.
List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

DARIUSZ PIONTKOWSKI
 
 
 
Warszawa, 24 czerwca 2020 r.
 
 
 
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice,
 
 
wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.
 
Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.
 
Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
 
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 
 
Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.
 
Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.
 
Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 
 
Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
 
Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
 
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!
 
 
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 25 czerwca 2020r.
Kangur Matematyczny 2020
Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Kangur Matematyczny”. W tym roku reprezentowało nas 22 uczniów w 4 kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet. Konkurs został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
    Najlepsze wyniki uzyskali:
 
W kategorii Beniamin:
Wyróżnienie - Karol Byliński kl. VI
W kategorii Maluch:
Wyróżnienie - Ewa Jusiak kl. IV, Dorian Frączek kl. IV,
  Maciej Nawrot kl. III, Kuba Kruk kl. III
 
Od organizatora wyróżnieni otrzymają książkę i dyplom.
 
Wszystkim gratulujemy wyników i prosimy o więcej!!!
Anna Segieda
 
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 24 czerwca 2020r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 22 czerwca 2020r.
Zwrot podręczników i lektur

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 20 czerwca 2020r.
Dowóz uczniów klasy 8 na egzamin ósmoklasisty

 ORGANIZACJA DOWOZU UCZNIÓW KLASY 8 NA EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 

ok.   7:30 Pasławki

        7:50 Różyna


Powrót ze szkoły ok. 12:30

Dodał: Karolina Balińska
kiedy: 10 czerwca 2020r.
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

W zakładce „INFORMACJE DLA RODZICÓW” znajduje się plik pdf ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi terminów i zasad przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Aby pobrać plik kliknij tutaj

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 9 czerwca 2020r.
Rodzinny konkurs plastyczny
 
Dni rodziny w naszej szkole obchodzone były zawsze bardzo uroczyście.
W tym roku szkolnym nie było to możliwe, ze względu na obowiązek nauczania zdalnego. Dlatego też został zorganizowany zdalny konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”.
Łącznie wpłynęły 22 prace plastyczne. Komisja przyznała:
 
 - w kategorii klas 0- III:
 
I miejsce – Zofia Lizak,  kl. 0
II miejsce – Małgorzata Warmbier kl. I 
Wyróżnienie – Hubert Daliga, kl. II
 
- w kategorii klas IV – VII:
 
I miejsce – Dominik Warmbier, kl. VII
 
II miejsce – Maja Gudz, kl. V
 
III miejsce – Julita Warmbier, kl. VII
 
Wyróżnienia: Patrycja Kruk, kl. VII, Maciej Młyński, kl. V
 
Gratulujemy!!!!
 

Renata Pejłachowska 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 8 czerwca 2020r.
Kształcenie na odległość do 26 czerwca br.

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 5 czerwca 2020r.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 2 czerwca 2020r.
===================== 7610