serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

Informacja dot. szczepień dzieci i młodzieży od 12. roku życia

 Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Harmonogram szczepień po wakacjach 

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. 

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu: 

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek

Dodał: Ewelina Burczyk
kiedy: 15 czerwca 2021r.
Dzień Dziecka

Dzień ten przeżyliśmy radośnie, na sportowo i nareszcie wszyscy RAZEM. Uczniowie integrowali się z wychowawcami i między sobą w zbudowanych przez siebie bazach. Towarzyszyły temu przebrania, hasła i przeróżne rekwizyty:

- przedszkole i kl. 0 – „Przedszkolaki i zerowiaki to superdzieciaki”.

- kl. I – „Mróweczki”

- kl. II – „Drugaki to cudaki”

- kl. III – „Trzeciaki z wakacyjnej paki”

- kl. IV – „Kreciki – ryjemy do wygranej”

- kl. V – „Asy z piątej klasy”

- kl. VI – „Indiańskie Sokoły z wiatrowieckiej szkoły”

- kl. VII - „ Ananasy z VII klasy”

- kl. VIII – „Ósma górą”

 

Wiele uśmiechów wzbudził wspólny taniec nauczycieli z uczniami, rozgrywki sportowe -  nauczyciele kontra uczniowie, a także konkurs klasowy na najbardziej fantazyjną fryzurę wychowawcy, w którym podium należało do:

I m. - p. M. Młyńska i kl. III

II m – p. A. Dębkowski i kl. V

III m. - p. A. Segieda i kl. IV

 

Odbył się także konkurs plastyczny pt: „Dzień Dziecka - czas wesoły, nareszcie wróciliśmy do szkoły!”

 

I m. - Grześ Daliga kl. VI, Gabrysia Steć kl. III

II m. - Dorota Fredo kl.I, duet – Eliza Warmbier ( przedszkole), Patrycja Kruk kl. VIII

III m. - duet – Maja Gudz kl. VI i Marysia Łuszczyk kl. VII

wyróżnienia – Laura Kruk, Maciej Strzedziński, Mikołaj Kruk – kl. III, Dominik Bolibok kl. VI, Małgosia Warmbier, Jakub Marcinkiewicz kl. II. 

Gratulujemy!

 

Przy pięknej pogodzie i muzyce było też coś dla ciała – owoce, gofry, lody, kiełbaski z grilla i co dzieci lubią najbardziej – coś słodkiego.

 

Powrót do szkoły  uczciliśmy hucznie i na wesoło. Wszyscy byli bardzo zaangażowani -  uczniowie, nauczyciele i pracownicy – za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii foto i na kanał naszej szkoły na YouTube.

SU

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 13 czerwca 2021r.
Konkurs fotograficzny „Wiosna wokół nas”
W maju 2021 r. uczniowie z klas 0-III wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Wiosna wokół nas”. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie fotografii, propagowanie twórczej postawy wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności obserwacji otoczenia (zjawisk towarzyszących wiosennej aurze). Uczniowie wykonali piękne zdjęcia oddające urok wiosennej przyrody.
Komisja przyznała:

I miejsce – Laura Kruk
I miejsce – Oliwier Frączek

II miejsce – Wiktoria Lewkowicz
II miejsce – Wiktor Koniuszy

III miejsce – Bartłomiej Młyński
III miejsce – Gabriela Steć

Wyróżnienia: Diana Kowalewska, Tomasz Pantelejczuk
Gratulujemy!

Ewa Nawrot
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 13 czerwca 2021r.
Konkurs poezji patriotycznej

 

Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 13 czerwca 2021r.
Mlegitymacja szkolna

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. MLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

  W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.

  Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.

  Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

MLegitymację należy dodać na własnym urządzeniu ( jedno urządzenie – jedna mlegitymacja) w aplikacji mObywatel wydanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Obecnie, funkcjonalność mLegitymacja dostępna jest dla użytkowników urządzeń z systemem Android w wersji min. 6.0.

 Link do oficjalnego źródła aplikacji mObywatel: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel

Aby uruchomić mLegitymację należy: 

1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (wniosek mLegitymacja do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu lub wysłać skan na adres: zswiatrowiec@poczta.fm

2. Wraz z wnioskiem należy jako załącznik dodać zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

3. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.

4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

 

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna:

https://www.mobywatel.gov.pl/mobywatel.android.mlegitymacjaszkolna.regulamin.2.1.0.pdf

Informacje o usłudze mLegitymacja:

https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html

mLegitymacja jest unieważniana w trakcie roku szkolnego:

- na wniosek rodziców ucznia (opiekuna prawnego), w szczególności w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna;

- z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej bądź przejścia ucznia do innej szkoły (§ 24 ust. 4a rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r.).

 

Dodał: Ewelina Burczyk
kiedy: 10 czerwca 2021r.
Wsparcie dla rodziców

Drodzy rodzice,

W ramach wsparcia w poradzeniu sobie z wypaleniem rodzicielskim wynikającym z obecnej sytuacji pandemicznej, udostępniamy publikację pt.: "Co ma zrobić rodzic, kiedy ma już dość?"

Zachęcamy do zapoznania się z 10 pomocnymi strategiami. 

https://drive.google.com/file/d/1zAI6_k0p6w6To6LPt9M2cQlzIey447PW/view?usp=sharing

Dodał: Ewelina Burczyk
kiedy: 1 czerwca 2021r.
Otwarta Sobota w Poradni

 

W ramach oferty Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bartoszycach, dotyczącej wsparcia uczniów, rodziców  i nauczycieli po powrocie do szkół, w sobotę 05.06.2021 w godzinach 09.00-13.00  zostaną zorganizowane konsultacje z: doradcą zawodowym, logopedą, neurologopedą, psychologiem, pedagogiem- terapeutą, psychoterapeutą. Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli i pełnoletnich uczniów do Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach ul. Limanowskiego 13.
Dodał: Ewelina Burczyk
kiedy: 27 maja 2021r.
Zajęcia biblioteczne w kl. „0” – spotkanie z Bibliotekarzem
19.05.2021 roku dzieci z klasy „0” wybrały się z wizytą do biblioteki szkolnej. W czasie spotkania pani Dyrektor Bożena Gawryś, która jest również nauczycielem biblioteki przedstawiła "Zerówiakom" zasady zachowania oraz korzystania z księgozbioru. Dzieci zapoznały się także z „prośbami książek”, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy oraz piosenek. Na koniec wykonały prace plastyczną pt. „Mój ulubiony bohater”.
Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że chciałyby przychodzić do „domu książek” jak najczęściej, jak również, że nie mogą się doczekać kiedy uzyskają własne karty czytelnika.
Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę.

Ewa Nawrot
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 23 maja 2021r.
Dzień Niezapominajki
14.05.2021 r. klasa „0” obchodziła Dzień Niezapominajki. Jest to Święto mające na celu propagowanie dobroci, życzliwości wobec innych osób, a także ma przypominać o szanowaniu przyrody.
W tym dniu „Zerówiaki” ubrane na niebiesko wykonały kartki z motywem niezapominajki dla swoich bliskich, wysłuchały opowiadania na temat dbania o przyrodę, uczestniczyły w zabawach ruchowych  i plastycznych, a na zakończenie wręczyły pani Dyrektor, Nauczycielkom oraz Pracownicom szkoły papierowe kwiatki.

Ewa Nawrot
Dodał: Daniel Dołżycki
kiedy: 23 maja 2021r.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

Od 17 maja można składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej.

Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych  na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Najważniejsze informacje

- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.,

- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.

- Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

- W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

- W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.

- Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

- Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).

- W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.

- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

- Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

Materiały

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 20212022
Terminy​_postępowania​_rekrutacyjnego​_na​_rok​_szkolny​_2021-2022.pdf 0.74MB

 

 

Dodał: Ewelina Burczyk
kiedy: 19 maja 2021r.
===================== 8037